Cut off for next day delivery is 11pm • Orders delivered after 4pm Tues - Sat

Collection: Organic Produce, Prepared Foods and Pantry Staples

Free Next Day Delivery within Uxbridge Township Available*

*Minimum order of $50 before tax required, No deliveries will be made on Sun or Monday

380 products
  • 1 DAY GREENS JUICE CLEANSE- ORDER BY 3PM FOR NEXT DAY

    Regular price
    $70.00
    Sale price
    $70.00
    Regular price
    $70.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 1 DAY JUICE CLEANSE- ORDER BY 3PM FOR NEXT DAY

    Regular price
    $70.00
    Sale price
    $70.00
    Regular price
    $70.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 1 litre soup- gluten free and vegan

    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    $15.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • ALBA LISA Tortilla Chips- Artisan

    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    $5.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • ALBA LISA Tortilla Chips- Chili Lime

    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    $5.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Almond flour fine 1 lb bag

    Regular price
    $9.99
    Sale price
    $9.99
    Regular price
    $9.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Anita's GF Rolled Oats- 1 kg Bag

    Regular price
    $11.69
    Sale price
    $11.69
    Regular price
    $11.69
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Anita's Organic AP Flour- 1 kg Bag

    Regular price
    $8.99
    Sale price
    $8.99
    Regular price
    $8.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Apple Cider Vinegar- 945 ML

    Regular price
    $8.49
    Sale price
    $8.49
    Regular price
    $8.49
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Apple crumble pie

    Regular price
    $29.99
    Sale price
    $29.99
    Regular price
    $29.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Arugula

    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    $5.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Avocado

    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Regular price
    $2.50
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Baby Carrots multi - bag

    Regular price
    $3.99
    Sale price
    $3.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Baked donuts 6 pack assorted flavours pre order only

    Regular price
    $23.00
    Sale price
    $23.00
    Regular price
    $23.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Banana Chips Organic- 1 Lb bag

    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Banana Chips Organic- 1/2 Lb bag

    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Regular price
    $2.50
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bananas $5.97(est)bunch (1.99 /lb)

    Regular price
    $5.97
    Sale price
    $5.97
    Regular price
    $5.97
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bar Cafe Bundle Boxes - ADULT SNACK ATTACK

    Regular price
    from $19.99
    Sale price
    from $19.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bar Cafe Bundle Boxes- KIDS SNACK ATTACK

    Regular price
    from $19.99
    Sale price
    from $19.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bar Cafe Bundle Boxes- NECESSITIES PRODUCE BOX

    Regular price
    from $19.99
    Sale price
    from $19.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bartlett pears - 3 Lb bag

    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    $6.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Basmati rice Organic- 1 Lb bag

    Regular price
    $3.99
    Sale price
    $3.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bean Chips Chipotle BBQ

    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    $5.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bean Chips Hint of Lime

    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    $5.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beanfields Jalapeno Nacho Bean Chips

    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    $6.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beanfields Pico De Gallo Bean Chips

    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    $6.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beanfields Salt and vinegar Bean Chips

    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    $6.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beanfields Sea salt Bean Chips

    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    $6.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beets-2lb bag

    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    $5.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    $7.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Black Beans Can

    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $2.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Black Sesame Crackers- 100 g

    Regular price
    $6.25
    Sale price
    $6.25
    Regular price
    $6.25
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Black Soy Beans Can

    Regular price
    $4.39
    Sale price
    $4.39
    Regular price
    $4.39
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Blueberries

    Regular price
    $7.99
    Sale price
    $7.99
    Regular price
    $7.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Breakfast Jar- Dragon Jar

    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    $9.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Breakfast Jar- Energy Jar

    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    $9.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Breakfast Jar- Probiotic Jar

    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    $9.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • BURRITO

    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    $12.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • BURRITO Bowl

    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    $10.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Butternut squash - $4.99(est)ea ($1.99 /lb)

    Regular price
    $4.99
    Sale price
    $4.99
    Regular price
    $4.99
    Unit price
    per 
    Sold out